Clasament (64 league average)
| General |
Checkout
|
Tons
|
|||||||||||
| Jucator | P | LW | LL | WR | 3DA | F9A | COavg | COmax | Eff | 100+ | 140+ | 180 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Nicusor Pavel | 61 | 187 | 111 | 0.63 | 71.7 | 81.05 | 39.75 | 152 | 29.2% | 327 | 120 | 27 |
| 2 | Marcel Cristescu | 60 | 192 | 107 | 0.64 | 72.6 | 81.12 | 41.16 | 151 | 30.3% | 351 | 130 | 31 |
| 3 | Costi Badea | 49 | 168 | 107 | 0.61 | 70.6 | 78.49 | 41.1 | 164 | 30% | 324 | 105 | 11 |
| 4 | Bogdan Georgescu | 47 | 155 | 115 | 0.57 | 70.2 | 77.57 | 38.04 | 112 | 27.3% | 264 | 82 | 16 |
| 5 | Luchian Abel | 37 | 123 | 100 | 0.55 | 67.2 | 74.05 | 40.89 | 160 | 26% | 171 | 49 | 11 |
| 6 | Cristian Cimpoca | 36 | 103 | 87 | 0.54 | 71.7 | 81.12 | 45.27 | 170 | 26.4% | 248 | 80 | 14 |
| 7 | Paul Agiu | 30 | 89 | 90 | 0.5 | 63.4 | 69.28 | 39.04 | 149 | 23.7% | 102 | 15 | 0 |
| 8 | Vlad Gorneanu | 28 | 67 | 104 | 0.39 | 56.1 | 62.14 | 35.33 | 116 | 18.1% | 123 | 25 | 3 |
| 9 | Adrian Bostan | 26 | 58 | 91 | 0.39 | 59.9 | 65.02 | 35.05 | 74 | 19.2% | 154 | 20 | 1 |
| 10 | Mihai Ionas | 21 | 62 | 74 | 0.46 | 61.8 | 66.41 | 39.48 | 111 | 22.1% | 109 | 25 | 7 |
| 11 | Mircea Urdea | 21 | 44 | 81 | 0.35 | 58.3 | 65.97 | 33.35 | 100 | 17% | 100 | 22 | 4 |
| 12 | Costin Hada | 20 | 50 | 86 | 0.37 | 55.5 | 58.67 | 39.51 | 102 | 18.8% | 91 | 21 | 3 |
| 13 | Alexandru Budai | 20 | 39 | 80 | 0.33 | 54.8 | 59.28 | 37.64 | 118 | 18.4% | 84 | 20 | 4 |
| 14 | Bogdan Marinescu | 16 | 41 | 79 | 0.34 | 52.1 | 55.06 | 37.74 | 129 | 18.1% | 42 | 5 | 0 |
| 15 | Dragos Dumitrescu | 13 | 35 | 62 | 0.36 | 54.8 | 60.01 | 35.78 | 106 | 18.3% | 63 | 16 | 2 |
| 16 | Stefan Marculescu | 10 | 19 | 60 | 0.24 | 49.6 | 52.92 | 24.32 | 77 | 11% | 29 | 10 | 1 |
Locurile 13 - 14 baraj de retrogradare
Locurile 15 - 16 retrogradare directa
Criterii de departajare
Puncte → WR → 3DA → CO Avg
Legenda
P - Numar puncte
LW - Leguri castigate
LL - Leguri pierdute
WR - Win rate = Leguri castigate / Leguri jucate
3DA - Media pe 3 sageti
F9D - Media primelor 9 sageti
CO avg - Media checkout-urilor
CO max - Cel mai mare checkout
Eff - Eficienta checkout-urilor (raportul dintre numarul de checkout-uri si oportunitati)
H in - Cea mai mare intrare in joc
H turn - Cel mai mare scor dintr-o vizita
Best - Cel mai mic numar de sageti folosit pentru a castiga un leg
Bull - Bull-uri castigate / Meciuri jucate
Keep - Numarul de leguri in care jucatorul a inceput primul si a castigat legul, exprimat ca procent
Break - Numarul de leguri in care jucatorul a inceput al doilea, dar a castigat legul, exprimat ca procent
100+ - Numarul de ton-uri intre 100 si 139
140+ - Numarul de ton-uri intre 140 si 177
180 - Numarul de 180-uri date
100+ / leg - Numarul de ton-uri intre 100 si 139 raportat la numarul de leguri jucate
140+ / leg - Numarul de ton-uri intre 140 si 177 raportat la numarul de leguri jucate
180 / leg - Numarul de 180-uri date raportat la numarul de leguri jucate
100+ / vizita - Numarul de ton-uri intre 100 si 139 raportat la numarul de vizite la oche
140+ / vizita - Numarul de ton-uri intre 140 si 177 raportat la numarul de vizite la oche
180 / vizita - Numarul de 180-uri date raportat la numarul de vizite la oche